aktualności

poniedziałek, 09 maja 2011

noc muzeów

Już w tę sobotę, 14 maja, odbędzie się kolejna Noc Muzeów, na którą serdecznie zapraszamy. Warto "dokulturalnić" się lub wręcz "zrekulturować" :) zwiedzając Łódzkie muzea zupełnie za darmo. Informacje na temat programu imprezy można podejrzeć na stronie Nocy Muzeów

Dodatkowe atrakcje  przygotowała Manufaktura, która również 14 maja obchodzi swoje pięciolecie. W programie imprezy przewidziano bardzo ciekawe widowisko - a mianowicie pokaz video mappingu, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Informacje na temat urodzin manufaktury dostępne są tutaj 

sobota, 23 kwietnia 2011
wtorek, 08 marca 2011

 

8 marca

Z okazji Waszego święta, drogie panie, w imieniu wszystkich mężczyzn Grupy Re-Kultura składam wam najlepsze życzenia, aby każdy dzień był dla Was wyjątkowy, aby uśmiech nie schodził z Waszych twarzy i aby faktycznie nie było od Was ucieczki :)

niedziela, 26 grudnia 2010
czwartek, 18 listopada 2010

Grupa Re-Kultura
serdecznie zaprasza
na
wernisaż
LAUREATKI KONKURSU

"Kobieta w detalu kamienicy, ozdobą łódzkiej ulicy"MARTYNY WITOSŁAWSKIEJ


"MALOWIDŁA OSOBOWOŚCI"

 

"Linia istnienia jest nierozerwalna a samo pojęcie czasu jako integralnego segmentu naszego życia wyraża bezkres i niedosięgły przestwór. Fotografia jest sztuką, która pozwala graniczyć z nieosiągalnym. Kreuje nastrój fenomenu tworzenia, formułuje iluminację obrazu przez unaocznienie każdej postaci jako wyłącznego indywiduum, określanego należytą tonacją i kompozycją. Przedstawia niepowtarzalną duszę i bezprecedensową psychikę, maluje osobowości."


 

patronat - kandydat na prezydenta Miasta Łodzi Dariusz Joński

27 listopada,
godz. 19,
NEO, Piotrkowska 92.

 

 

środa, 17 listopada 2010

Otwarta Łódzka Prezentów Fabryka!
Wielu ludzi z płótnami bryka,
Re się angażuje,
Pan Wojtek dopinguje,
6-go Fabrykę impreza zamyka.

 

piątek, 05 listopada 2010

29 października w Herbaciarni Chatka Ech (Pasaż Schillera) odbyło się pokonkursowe otwarcie wystawy zdjęć "Kobieta w detalu kamienicy, ozdobą łódzkiej ulicy".


W miłej i przytulnej atmosferze, przy filiżance parującej herbaty, wyróżniona Marta Łoniewska i uczestniczka Anna Milczarek opowiedziały przybyłym kilka słów o sobie, swoich inspiracjach i zdjęciach, natomiast Re-Kulturowiczka Asia oraz reszta załogi Re, przybliżyli zebranym plany Grupy na nadchodzące miesiące.


Na wystawę przybył również Wiceprezydent Miasta Łodzi - Łukasz Magin. Zapoznał się z wybranymi, wyróżnionymi i nagrodzonymi pracami oraz przede wszystkim z ideami projektu.
Wernisaż udał się znakomicie, wystawę oglądać można do końca listopada w Chatce Ech.

poniedziałek, 25 października 2010
sobota, 09 października 2010

Długo oczekiwany finał konkursu fotograficznego Kobieta w detalu kamienicy już za nami! Spieszymy z najświeższymi ploteczkami z przebiegu imprezy odbywającej się w pracowni artystycznej NEO. Z powodu dopiero co zakończonego remontu zmienił się wystrój wnętrza, zaskakujący dla znających to miejsce - wchodzących gości powitała różowa podłoga oraz Asia, która oficjalnie w imieniu naszej Grupy rozpoczęła imprezę.

W czasie gdy uczestnicy delektowali się pysznymi kanapkami, winem, oraz innymi napojami serwowanymi przez pana kelnera z Art. Deco oraz ewentualnie, w wolnej chwili, oglądaniem wystawy Szanowne Jury udało się na obrady  do mieszczącej się obok Herbaciani Przy Kominku. Mimo zróżnicowanych osobowości wszyscy jego członkowie raczej zgodnie i szybko wydali werdykt. Wśród zaproszonych gości wyraźnie zaznaczał się brak chorego Kamila Maćkowiaka, o którego zaproszeni licznie się rozpytywali. Na szczęście pozostali jurorzy w wywiadach z dziennikarzami nadrobili ten brak. Szczególne zasługi dla Re-Kultury ma tutaj pan Wojtek Bednarek, który szczerze wyznał, że „poziom nadesłanych prac był beznadziejny”(W tym miejscu grupa Re podkreśla, że konkurs był skierowany głównie do amatorów :D ).

Podczas gdy Jury, w którym zasiadali m. in. pan Waldemar Wolański, Andrzej Stanisławski oraz wymieniany już Wojciech Bednarek, delektowało się ciastem serwowanym w Herbaciarni Przy Kominku, zaproszeni goście słuchali prelekcji łódzkiego przewodnika Marcina Czyża dotyczącej Kobiet w innych miejscach niż kamienice. Charakterystyczny dla epoki strój fabrykanta w który ubrany był Pan Przewodnik zdecydowanie pomagał widowni skupić uwagę na wykładzie. Imprezę zakończyło uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu oraz drobnych upominków od naszej Grupy dla członków jury.

 

 

 

Decyzją jury:

 

Nagrodę Główną przyznano – Martynie Witosławskiej,

nagroda główna

Wyróżnienie – Marcie Łoniewskiej.

wyróżnienie

Niezależnie od obrad Jury przyznano dwie nagrody dodatkowe:

Nagroda Specjalna Herbaciarni Przy Kominku – Anna Kęsiak,

nagroda specjalna - herbaciarni przy kominku

Nagroda Specjalna Tomasza Sadzyńskiego – Martyna Witosławska.

(zdjęcie prezentowane wcześniej)

26 września 2010 wzięliśmy udział w Dniu Sąsiada organizowanym na Placu Osiedla Kaszyńskiego. Zaprezentowaliśmy tam wystawę „ratusz w obiektywie” oraz nasz nowy pomysł – puzzle z reprodukcjami 2 prac Władysława Strzemińskiego.

Dzień sąsiada

 
1 , 2 , 3
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31